اخبار:
اخبار:

پیام مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب به مناسبت عید سعید فطر و سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر مهندس ناصری پور, مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در ...
پیام مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به مناسبت عید سعید فطر و سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر
پیام مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به مناسبت عید سعید فطر و سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر مهندس رامین حاتمی, مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در پیام...
تامین برق پایدار منطقه عملیاتی سراجه قم
رئیس منطقه سراجه مطرح کرد؛ تامین برق پایدار منطقه عملیاتی سراجه قم برق رسانی ۲۰ کیلوولت از پست ۶۳.۲۰ کیلوولت مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی شهید فهمیده ...
سامانه صدای پاسخگو در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران راه اندازی شد
همزمان با روز ارتباطات و روابط عمومی سامانه صدای پاسخگو در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران راه اندازی شد روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در راستای ارتباط دوسو...
paiam monaghese modiriat
sem

پیام مستقیم به مدیرعامل


ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 zanan

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

بازرسی و ارزیابی ۶۱۴ کیلومتر خطوط لوله انتقال و جریانی نفت و گاز در زاگرس جنوبی

بازرسی و ارزیابی ۶۱۴ کیلومتر خطوط لوله انتقال و جریانی نفت و گاز در زاگرس جنوبی

zagrose jonobi bazresi

رئیس اداره بازرسی و حفاظت فنی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی از بازرسی و ارزیابی پوشش داخلی ۶۱۴ کیلومتر از خطوط لوله انتقال نفت، گاز و میعانات گازی این شرکت در سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به نقل از شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، مهندس محسن شادمانی، گفت: این اقدام با هدف ارزیابی سلامت خطوط لوله، پیش بینی خوردگی و شناسایی نقاط حادثه خیز در طول مسیر انتقال خطوط لوله انتقال انجام شده است.

وی، با اشاره به رشد چهار برابری ارزیابی خطوط در سال گذشته، گفت: سالیان قبل این عدد ۱۵۰ کیلومتر بود اما در سال گذشته با برنامه ریزی مدون، کارشناسان این اداره در مناطق عملیاتی زاگرس جنوبی موفق شدند ۶۱۴ کیلومتر از خطوط لوله زیر زمینی را ارزیابی کنند.

شادمانی ماموریت اصلی این اداره را پایش وضعیت فیزیکی کلیه تاسیسات رو زمینی و خطوط لوله زیر زمینی نفت و گاز با هدف اطمینان از صحت عملکرد و افزایش شرایط ایمن آنها، عنوان کرد و گفت: در همین راستا ماموریت های این اداره در دو بخش بازرسی فنی و حفاظت فنی برنامه ریزی و اجرا می شود. وی با اشاره به عملکرد بخش حفاظت فنی، گفت: در این بخش علاوه بر ارزیابی ۶۱۴ کیلومتر خطوط لوله، بازرسی حدود یک هزار و ۹۰ مورد سرویس تجهیزات و خطوط لوله تعمیراتی،۸۴۶ مورد سلامت اتصالات عایق، بازرسی بر عملیات آماده سازی سطوح و اعمال انواع پوشش به میزان بیش از ۲۴ هزار متر مربع، ارزیابی سامانه های حفاظت کاتدی خطوط لوله، ارزیابی رنگ تجهیزات و تاسیسات فرآورشی به میزان بیش از ۶۸ هزار و ۵۰۴ متر مربع، انجام ۷۳۵مورد عملیات خوردگی، ۷۴۲ مورد بررسی تقاضای فنی و بازرسی کالا و... انجام گرفته است.

رئیس اداره بازرسی و حفاظت فنی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی در ادامه و در تشریح اقدامات انجام گرفته در بخش بازرسی فنی، اظهار داشت: انجام ۲ هزار و ۴۱۸ مورد بازرسی ادواری از تاسیسات و تجهیزات فرآیندی حین سرویس و بالابرها و کمپرسورهای سیار، ۴۷۶ مورد بازرسی در تعمیرات خطوط لوله و سیستم لوله‌کشی، ۷ هزار و ۸۰۱مورد بازرسی فنی در تعمیرات اساسی خطوط لوله و تاسیسات و تجهیزات فرآیندی، انجام ۵۶ هزار و ۱۰۰ مورد انواع آزمون های غیر مخرب، بازرسی از ۶۰۱مورد انواع کالاهای خریداری شده، شناسایی ۶۷ نقطه مستلزم پالایش دارای ریسک بالای سیستم لوله کشی و نظارت مستمر بر پروژه های اجرایی از سوی اداره مهندسی و ساختمان از جمله اقدامات انجام گرفته این واحد در سال گذشته بوده است.

محسن شادمانی همچنین از اجرای سه پروژه مهم در این اداره در سال گذشته خبر داد و گفت: پیاده سازی نظام بازرسی بر مبنای ریسک RBI در پالایشگاه گاز فراشبند، پیاده سازی سیستم مدیریت یکپارچه خطوط لوله (PIMS)، ساخت دستگاه لیزر اسکن بر اساس سطح ۲ استانداردهای B۳۱G توسط تولید کنندگان توانمند داخلی از سال قبل توسط متخصصان این اداره کلید خورده و در حال حاضر در مراحل مختلف اجرا است.

وی، در پایان با اشاره به اینکه شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی علاوه بر تاسیسات و تجهیزات رو زمینی حدود ۲۵۰۰ کیلومتر خطوط لوله انتقال را مدیریت می کند، گفت: اجرای این پروژه‌ها علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها، در مدیریت هدفمند سرمایه های انسانی و تجهیزاتی در این زمینه راهگشا است.

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی بزرگترین شرکت بهره‌بردار تابعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است که تولید از میادین نفتی و گازی در سه استان فارس، بوشهر و هرمزگان را بر عهده دارد.