اخبار:
اخبار:
ثبت ۱۳۲ میلیون نفر ساعت کار بدون حادثه منجر به فوت در شرکت نفت مناطق مرکز ی ایران
مهندس حاتمی همزمان با سالروز مهار حریق چاه ۲۳ کنگان عنوان کرد؛ ثبت ۱۳۲ میلیون نفر ساعت کار بدون حادثه منجر به فوت در شرکت نفت مناطق مرکز ی ایران شرکت نفت مناطق مر...
برگزاري آیین تکریم و معارفه فرمانده پایگاه مقاومت بسیج رهروان ولایت شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب
آیین تکریم و معارفه فرمانده پایگاه مقاومت بسیج رهروان ولایت شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب آ...
تسهیلات وام کم‌بهره به کارکنان پرداخت می‌شود
در راستای خدمات‌رسانی به کارکنان؛ تسهیلات وام کم‌بهره به کارکنان پرداخت می‌شود برای نخستین بار از مردادماه سال جاری تسهیلات وام کم‌بهره ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون ریال...
تقدیر مدیرکل سازمان انتقال خون استان کرمانشاه از همکار شاغل در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب
مدیرکل سازمان انتقال خون استان کرمانشاه از همکار شاغل در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب تقدیر نمود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب مدی...
paiam monaghese modiriat
sem

پیام مستقیم به مدیرعامل


ثبت نام خبرنامه پیامک

تلفن همراه و ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های سایت ثبت نمایید
کدامنیتی:  

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 zanan

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

آخرین حلقه زنجیره تأمین خوراک کارخانه گاز و گاز مایع( NGL۳۱۰۰) به مرحله اجرا رسید

با سرمایه‌گذاری ۱۲۵میلیون یورویی؛

آخرین حلقه زنجیره تأمین خوراک کارخانه گاز و گاز مایعNGL)۳۱۰۰( به مرحله اجرا رسید

hatami3

طرح جمع‌آوری گازهای همراه و احداث ایستگاه تقویت فشار گاز دهلران باسرمایه‌گذاری بالغ‌بر ۱۲۵ میلیون یورو با هدف بهره‌برداری حداکثری از میدان‌های مشترک، جلوگیری از سوزاندن گازهای همراه به میزان ۸۲میلیون فوت مکعب در روز به یک شرکت ایرانی واگذار و مراحل اجرایی آن آغاز شد.

مهندس رامین حاتمی مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در رابطه با واگذاری این طرح اظهار داشت: طرح احداث ایستگاه تقویت فشار گاز دهلران به‌عنوان آخرین حلقه از زنجیره تأمین خوراک کارخانه گاز و گازمایع( NGL۳۱۰۰( به‌منظورجمع‌آوری و ارسال گازهای همراه نفت واحد بهره‌برداری دهلران و دانان اجرا می‌شود و به عبارتی یکی از منابع تأمین‌کننده عمده خوراک اين كارخانه وصنایع پایین‌دستی آن خواهد بود.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از سرمایه‌گذاری بالغ‌بر ۱۲۵میلیون یورويي برای اجرای این طرح در قالب پیمان‌های(EPCF) خبر داد و تصریح کرد: كليه مراحل تأمین مالي، تهيه كالا، نصب و راه‌اندازی اين طرح توسط يك شركت ايراني و در مدت‌زمان ۲۳ ماه انجام می‌گردد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران مهندس حاتمی، در خصوص اهداف کلان این طرح افزود: اجرای طرح مذكور با تمام محدودیت‌های ناشی از تحریم‌های خصمانه، با تکیه ‌بر توان و ظرفیت‌های شرکت‌های داخلی در راستای تکمیل زنجیره ارزش و استفاده بهینه و صیانت از منابع در جهت تحقق جهش تولید، جلوگیری از سوختن گازهای مشعل و حفاظت از محیط‌زیست و همچنين اشتغال‌زایی در زمان اجراي طرح و ايجاد اشتغال پايدار پس از بهره‌برداری آن انجام می‌پذیرد.

وي افزود، از مهم‌ترین محصولات نهايي حاصل از اجراي اين طرح (خروجيNGL۳۱۰۰(گاز سبك جهت تزريق در مخزن نفتي چشمه خوش و شبكه سراسري گاز كشور و نيز ميعانات گازي ارزشمند جهت تأمین خوراك واحد پتروشيمي دهلران می‌باشد.

رئیس هیات مدیره شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، اجرای این طرح توسط شرکت‌های توانمند داخلی را از نقاط قوت آن اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه فرم قرارداد جدید در اجرای این طرح برای نخستین بار در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در حال انجام می‌باشد، انتظار می‌رود روند اجرای پروژه با سرعت بیشتری دنبال شود و همین امر از اتلاف زمان و هزینه در انجام پروژه‌های بزرگ و ملی در این حجم جلوگیری خواهد کرد.

مهندس حاتمی در ادامه یادآور شد، با احداث این ایستگاه و خط لوله انتقال گاز، امکان ارسال گازهای تولیدی میدان آذر به میزان ۷۱ میلیون فوت مکعب در روز فراهم خواهد شد و درمجموع گازهای همراه تولیدی واحد بهره‌برداری دهلران، دانان و آذر بیش از نیمی از خوراک کارخانه NGL)۳۱۰۰ (را تأمین می‌کند.

براساس این گزارش محل احداث ایستگاه تقویت فشار گاز دهلران، حدود ۳۵کیلومتری از جنوب شرق دهلران واقع‌شده است. ميدان نفتي دهلران در حوزه فعاليت شركت بهره‌برداری نفت و گاز غرب از شرکت‌های تابعه شرکت نفت مناطق مركزي ايران و در غرب كشور و جزو میدان‌های مشترک با کشور عراق است و از اولویت‌های وزارت نفت و شركت ملي نفت ايران در برداشت و بهره‌برداری حداکثری از میدان‌های مشترك به شمار می‌رود.