اخبار:
اخبار:

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 zanan

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

تعميرات اساسي منطقه عملياتي تنگ بيجار در سال 98 آغاز شد.

m.Naseripour

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب مهندس ناصري پور مدير عامل شركت با اعلام اين خبر گفت: تعمیرات اساسی منطقه عملياتي تنگ بيجار در سال 98 با تلاش و همت مهندسان شركت و بدون برون سپاري آغاز شد.

وي با بيان اينكه: تعميرات اساسي منطقه گازي تنگ بيجار همواره داراي حساسيت ويژه اي است و همكاران عملياتي براي اين منظور همواره با چالش هايي نظير، خطرات ناشي از فعاليت در مناطق گازي و وجود ريسك بالاي عملياتي در آن، کمبود متریال و قطعات، مسائل ناشی از تحریم ها، گرمای شدید هوا و صعب العبور بودن مسير هاي خطوط لوله مواجه هستند، گفت: تعمیرات در پنج گروه اصلی تعمیرات خطوط لوله، مکانیک، برق، ابزاردقیق و کارگاه مرکزی پس از برنامه ریزی و انجام هماهنگی بین واحدها انجام مي گيرد.

مدير عامل شركت بهره برداري نفت و گاز غرب اظهار داشت: كليه مراحل انجام اين عملیات، تنها با استفاده از ظرفیت های موجود در منطقه و با همت مضاعف و کار شبانه روزی نیروهای متخصص و کارکنان پرتلاش منطقه و بدون استفاده از هر نوع برون سپاری انجام خواهد گرفت.

وي با تقدير از مهندسان شركت در همه مناطق عملياتي، خصوصا در منطقه عملياتي تنگ بيجار تصريح كرد: خوشبختانه بنا بر سنت چند سال اخير اكثر اقدامات عملياتي شركت نظير تعميرات اساسي مناطق عملياتي، پيشتر با استفاده از پيمانكار و با صرف هزينه مالي بسيار و در مدت زمان طولاني انجام مي گرفت، در حال حاضر با حداقل هزينه و در كمترين زمان ممكن(يك ماهه) و صرفا با تلاش و همت مهندسان شركت و با استفاده از امكانات مناطق عملياتي انجام مي گيرد.

وي در پايان به تشريح موردي مراحل انجام كار پرداخت و گفت بر اساس برنامه ريزي ها مقرر شد، مواردي نظير عمليات برشكاري، جوشكاري نقاط آسيب ديده حاصل از گزارشات بازرسي فني، نصب يك دستگاه LBV 18 اينچ، گریسکاری و روانکاری کلیه ولو های موجود در TCF و ISF و LBVها، تعمیر و رفع عیب از انواع ولوهای موجود در منطقه، برشکاری، جوشکاری، تنش زدایی خطوط جرياني، توپک رانی خطوط و چاه هاي موجود در منطقه، خاکبرداری و تمیزکاری اطراف لاین هاي جریانی، گریس کاری و روانکاری ولوهای اصلی (سرچاهی) و .... انجام گيرد.