اخبار:
اخبار:
موفقیت شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در اخذ گواهینامه سیستم مدیریت انرژی
شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب موفق به اخذ گواهینامه سیستم مدیریت انرژی شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب این شرکت به منظور بهبود مستم...
میدان‌های مشترک نفت مرکزی همگی تعیین تکلیف شده‌اند/ افزایش تولید ۷۰ درصدی میدان نفت‌شهر
مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران: میدان‌های مشترک نفت مرکزی همگی تعیین تکلیف شده‌اند/ افزایش تولید ۷۰ درصدی میدان نفت‌شهر مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایرا...
تعهد به تولید تکلیفی نفت و گاز تحقق یافت
تعهد به تولید تکلیفی نفت و گاز تحقق یافت. مهندس رامین حاتمی، در جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران نیمه دوم سال 1398 که با حضور مدیران، روسا و ک...
گزارش تصویری: جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران/غرب
گزارش تصویری: جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران/غرب به گزارش روابط عمومی جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در مناطق ...
paiam monaghese modiriat
sem

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران:
میدان‌های مشترک نفت مرکزی همگی تعیین تکلیف شده‌اند/ افزایش تولید ۷۰ درصدی میدان نفت‌شهر

hatami-98

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ضمن تشریح فعالیت های حفظ و نگهداشت و افزایش توان تولید نفت این شرکت،اعلام کرد: هیچ میدان مشترکی در محدوده عملیاتی نفت مرکزی نیست که تعیین تکلیف نشده باشد.

رامین حاتمی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، گفت: بخش زیادی از نفت تولیدی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران مربوط به میدان های مشترک مرزی در استان های ایلام، کرمانشاه و بخشی از استان خوزستان است که به منظور افزایش تولید از این میدان ها هم اکنون فعالیت هایی در حال اجراست.

وی اظهار کرد: در راستای افزایش تولید از میدان های مشترک نفتی، سال گذشته نخستین قرارداد IPC مربوط به میدان های در حال بهره برداری (Brown Field) آبان و پایدارغرب منعقد شد که هم اکنون در حال اجراست. کار تغییر و تحول و تحویل تاسیسات هم انجام شده و تولید با مسئولیت شرکت طرف قرارداد در حال انجام است که طی این برنامه به طور قطع در ۲سال نخست برنامه، افزایش تولید خواهیم داشت.

حاتمی با بیان اینکه میدان نفت شهر به منظور افزایش تولید نیازمند فعالیت های اجرایی جدید است، گفت: در سال گذشته ۳پروژه به منظور اجرا به روش قراردادی EPCF و EPDF انتخاب شدند که هم اکنون هر سه پروژه به شرکت های اکتشاف و تولید ایرانی واگذار شده است. یکی از این پروژه ها، میدان نفت شهر و ۲ پروژه دیگر هم مربوط به طرح توسعه میدان دانان و سعادت آباد است.

به گفته وی، در طرح توسعه میدان مشترک نفت شهر که با شرکت ملی حفاری ایران منعقد شده، تعمیر چهار حلقه چاه و حفر یک حلقه چاه جدید پیش بینی شده است. با انجام این پروژه به طور قطع افزایش تولید ۲ هزار بشکه ای نفت راخواهیم داشت که این میزان افزایش تولید برای نفت شهری که تولیدش سه هزار بشکه است، رقم بالایی حدود ۷۰ درصد است.

وی در مورد طرح توسعه میدان دانان، اظهار کرد: قرارداد این پروژه با شرکت مپنا امضا شده و عملیات اجرایی نیز آغاز شده است. عملیات اجرایی طرح توسعه میدان سعادت آباد هم از سوی شرکت پترو گلوبال کیش در حال انجام است. امیدواریم که با اجرای این پروژه ها، افزایش تولید و نگهداشت توان تولید اتفاق بیفتد.

حاتمی از برنامه ریزی برای افزایش تولید از سایر میدان های نفتی فعال خبر داد و گفت: برای توسعه میدان دهلران، ۲ طرح توسعه ای مطرح شده یکی به روش EPCF و یکی به روش IPC که با شرکت های اکتشاف و تولید ایرانی در حال مذاکره هستیم. که در صورت حصول نتیجه فعالیت های اجرایی آغاز می شود.